Soru & Cevap

Aklınıza takılabilecek tüm soruları bu sayfada cevapladığımızı düşünüyoruz; fakat atladığımız ya da merak ettiğiniz harici bir sorunuz varsa iletişim sayfasındaki kanallardan bize ulaşabilirsiniz.

 • Ürün fiyatları web sitemizdedir. Fiyat bilgisi ile alakalı sorular yanıtlanmamaktadır.
 • Tüm renkler web sitemizde olduğundan dolayı x renk var mı soruları yanıtlanmamaktadır. (9. maddeyi inceleyiniz)

 

 • Öncelikle sipariş aşamasında telefon numaranızın ve mail adresinizin doğru yazıldığından mutlaka emin olun. Teslimat şubesi adres teyidi için iletişim kurmak isteyebilir ve ulaşamazsa teslimata çıkarmayabilir.
 • Alıcı şube yoğunluğuna bağlı olarak sipariş aynı gün gönderilmiş olsa bile gönderen kargo şubesi, çıkışı ertesi gün yapılabilir. (Kota kaynaklı)
 • Kargodan kaynaklı gecikmelerin, hangi kargo firması ile çalışılırsa çalışılsın, her zaman olabileceği göz önüne alınmalı ve siparişler opsiyonlu verilmelidir.
 • Kargo seçiminde bölgenizde iyi çalışan firmayı seçiniz. Ortalama teslim süreleri: Yurt içi kargo 1-4 gün. Mobil bölgelerde süreler değişebilir.
 • Hafta içi 15:00’a, cumartesi 12:00’a kadar verilen siparişler aynı gün sevk edilir. Siparişin işleme alındığına ve planlanan sevk tarihine dair bilgilendirme mesajları sms ve mail olarak iletilir. Lütfen sipariş aşamasında belirteceğiniz telefon ve mail adresinizi kontrol ediniz. Telefon numarasının eksik olması durumunda kargo çıkışı yapılamamaktadır.
 • Cumartesi 12:00’dan sonra ve pazar günü verilen siparişlerin çıkışı pazartesi günü yapılır.
 • Paylaşılacak takip numarası ile sipariş durumunu takip edebilirsiniz.
 • E-ticaret firmalarının yaptığı indirim haftalarında, kış aylarındaki olumsuz hava koşullarında, mobil ve kırsal bölgelerde teslim süresi uzayabilmektedir.
 • Kargo takip numarası ile gönderinizi takip ediniz, yabancı numaraları yanıtlayınız ve teslim tarihinde teslim adresinde bulununuz, firma sadece bir kez teslimata çıkar ve sizi adreste bulamaz ise 3 gün içinde şubeden almanız gerekir.

Siparişinizi tamamlayabilmeniz için kargo hariç sepet toplamı minimum 200 TL olmalıdır. Daha az tutarda sipariş nakliye ve kutulama masraflarını karşılamaması sebebiyle verilememektedir.

Kargo dahil tutarın 600 TL üzerini geçmesine rağmen ücretsiz seçimin çıkmaması müşterilerimizi yanıltabilir. Ücretsiz kargo seçeneğinin görünmesi için, kargo hariç toplamın 600 TL ve üzeri olması gerekmektedir. Örneğin sipariş tutarınız 585 TL olduğunda 25 TL kargo ilavesiyle sepet tutarınız 610 TL olmasına rağmen ücretsiz seçenek çıkmaz. Kargo hariç sepet toplamının 600 TL’yi sağlaması gerekmektedir.
Sepet sayfasına “Ücretsiz kargo için x kaldı.” modülü eklenmiştir.

Listelenen ürünlerin satışı sadece web sitemiz üzerinden online olarak yapılır.

Ne yazık ki hayır. En iyi ve en hızlı hizmeti sunabilmemiz için tam otomasyonla çalışıyoruz ve farklı bir kanallardan manuel sipariş yönetmiyoruz. Siparişler sadece web sitemiz üzerinden online olarak verilebilir.

Mağaza içinde alışveriş seçeneğimiz maalesef bulunmamaktadır. Mağazamızda online siparişlerin hazırlığının yanı sıra video ve fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Bu sebeple çalışma sahamıza müşterilerimizi kabul edemiyoruz, bu konudaki izahatımızın anlaşıyla karşılanmasını umuyoruz. Tüm siparişlerin site üzerinden tamamlanması gerekmektedir. Web sitemiz üzerinden gel al seçeneğiyle, önceden sipariş oluşturulmuş olması koşuluyla, mağazamızdan teslimat yapılabilir.

Ne yazık ki hayır. Sadece yerel satış yapılmaktadır.

Organizasyon firmalarımızın faydalanabilmesi için belli tutar üzerinde sepet indirimi uygulaması vardır. Detaylar için bknz: https://partince.com/sepet-indirimi/

Ürünü olduğu gibi gösterebilmek için, web sitemizdeki tüm ürünlerin fotoğrafı firmamızca çekilmiştir ve alıntı fotoğraf kullanılmamıştır. Lateks balon grubunda sönük ve şişik değerlerin farklı olabileceği göz önüne alınmalıdır. Farklı internet sitelerinden edinilen fotoğraflara ait renk bilgisi yorumlamamız yanıltıcı olacağından dolayı bu konuda destek olamıyoruz. Renk tercihlerinin sitemizdeki kendi çektiğimiz görsellere göre yapılması gereklidir. Uygulayıcı balon süslemesini farklı tekniklerle hazırlamış olabilir, iç içe farklı renkler ekleyerek farklı bir ton oluşturmuş olabilir bu sebeple bire bir tonları yakalamanız her zaman mümkün olmayabilir. Tüm renkler için bknz: https://partince.com/lateks-balonlar/

Web sitemizden kredi kartı ve havale yöntemi ile alışveriş yapılabilmektedir. Kredi kartının 3d ödeme sistemine açık olması gerekir. Kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

(*) Havale seçimi ile yapılan işlemlerde benzer tutarlarda ödemeler geldiğinden dolayı ayrım yapmamızı kolaylaştırmak için lütfen wp hattımızdan bilgilendirme yapınız.

Balon zincirine dair sıkça sorulan sorular linkin en altında bulunmaktadır. Bknz: Balon zinciri nasıl yapılır?

İzinsiz görsel kullanımı hakkında duyurumuz için tıklayınız

Olanaksız. Fotoğrafını stüdyomuzda çekmediğimiz hiçbir ürünü satışa açmayız ve asla alıntı ya da stok fotoğraf kullanmayız.

 • Partince’den vermiş olduğunuz siparişleri 14 günü geçmemek koşuluyla ücretsiz iade edebilirsiniz. Paketlerin açılmamış ve satılabilirliğini yitirmemiş olması gerekir.
 • Ürün değişimi ya da parçalı iade yapılmamaktadır. Sipariş verildiği haliyle tamamen iade edilebilir.
 • Eksik ya da hatalı gönderilen ürün olması durumunda ücretsiz yeniden gönderim yapılabilir ya da ücret iadesi seçeneği kullanılabilir. Kişiye özel hazırlanan ürünler iade kapsamı dışındadır. https://partince.com/sartlar-ve-kosullar/
 • Gönderim sadece anlaşmalı kargomuzla yapılmalıdır, aksi durumda kargo kabul edilmez. Kargo iade kodu için WhatsApp hattımızdan bilgi edinebilirsiniz.
 • 10.07.2023 Tarihi itibariyle kargo ücretleri ve iade durumunda oluşan maliyetler aşağıdaki gibidir. Paylaşmamızın amacı müşterilerimizi doğru siparişe yönlendirmektir. Lütfen görsel ve içerikleri detaylıca inceleyiniz. Kargodaki gecikmeleri göz önüne alarak siparişinizi opsiyonlu oluşturunuz, doğru rengi ya da boyutu sipariş verdiğinizden emin olunuz ve keyfi iadeden kaçınınız.
Desi Kargo Fiyat İade Maliyeti
1 64,76 129,52
2 66,65 133,30
3 69,80 139,60
4 71,34 143,48
5 79,57 159,14
10 99,38 198,76
11-15 138,43 276,86
20 165,3 330,60
30 251,64 503,28

 

Balon zinciri ile alakalı diğer soru cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

Balon Zinciri Nasıl Yapılır?

Balon zinciri yapımı ile alakalı tüm sorular ve endişeler ortadan kalksın! Videodaki adımları izleyerek balon zinciri yapımını deneyebilirsiniz. Farklı boyut ve renk paletleriyle oluşturulan balon zincir kitleri kendin yap formatındadır. İçerikler ürün detaylarında aktarılmıştır. Ürün görselleri, bire bir gönderilecek ürünlerle tarafımızca hazırlanmış ve sunulmuştur. Dilediğiniz kiti satın alabilir ya da ilgili kategorilerden ayrı ayrı satın alarak kendi parti konseptinizi oluşturabilirsiniz. Sayfa sonunda bulunan soru & cevap alanında balon zinciri ile alakalı sıkça sorulan soruları ve cevapları bulabilirsiniz. Video alt metinlerine ve planlama önerilerimize blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. Profesyonel balon zinciri yapımı

Balon zincir kitlerinde renk değişikliği yapabilir miyim?

Stok düzenini ve entegrasyonu olumsuz etkilediğinden dolayı balon zincir kitlerinde renk değişikliği kesinlikle yapılmamaktadır. Görsellerde kullanılan ürünleri referans alarak lateks balon sayfasından istediğiniz renkleri ve ölçüleri ayrı ayrı sepete ekleyerek de satın alabilirsiniz.

Balonları ne kadar şişirmeliyim?

Belki de en önemli detay. Lateks balon grubunda 5″ – 12,50 cm, 12″ – 30 cm, 18″ – 45 cm, 24″ – 60 cm gibi ifadeler göreceksiniz. Bu cm değeri balonun şişirilmiş halinin çap’ını ifade eder. Yani balonun şişirilmesi gereken maksimum değerdir. Balonun gerginliği zaten şişirilme seviyesi hakkında fikir verir; ancak balon süslemesinde balonları daha rahat hareket ettirebilmek için normal seviyede şişirmelisiniz. Balonların gerginliği ne kadar az olursa balonun doğal ömrü ve sürtünme mukavemeti o kadar uzar. Balonların birebir aynı boyutta şişirilmiş olması gerekmiyor. Ayrıca bazı içeriklerde farklı boyutlarla hazırlanan görseller için “büyüklü küçüklü şişirilerek hazırlanabilir” şeklinde yanlış ifadeler bulunmaktadır. Balon olması gereken seviyeden daha az şişirildiğinde hem rengini göstermez hem de söner.

Tek balon ölçüsüyle farklı büyüklüklerde görünen balon zinciri hazırlanır mı?

Balonlarda en çok kullanılan standart ölçü 12″ – 30 cm’dir. Yeni trend süslemelerde birkaç balon rengi farklı ölçülerdeki balonlarla hazırlanmakta. Tek boy balonun farklı boyutlarda şişirilmesiyle ahenkli bir görünüm yakalanamaz. 5″- 12″- 18″- 24″ olarak sunulan ürünlerden en azından 5″ ve 12″ kullanılması gerekir. Hazırladığımız balon zincirlerinin çoğunda  5″ ve 12″ olarak iki ölçü kullandık. Kiti zenginleştirmek isteyen müşterilerimiz opsiyonel olarak 18″ ve 24″ ilave edebilirler. Aşağıda fikir verecek örnekler paylaştık. Üstteki balon zincirinde 5″, 12″, 18″; ortadakinde 5″, 12″, 18″, 24; en alt uygulamada sadece 12″ boyut kullanılmıştır. Aşağıdaki gibi bir görsel için yukarıda belirtilen boyutlar kullanılmalıdır. Büyüklü küçüklü şişirilerek bu tarz bir tasarım elde edilemez. (Bir önceki maddede sebebi açıklanmıştır.)

Balonları nasıl şişirebilirim?

Profesyonel kullanıcılar ve organizasyon firmaları elektrikli şişişme makinesi kullanmaktalar. Amatör kullanıcıysanız diğer ürünler bölümünde listelenen büyük balon pompası ile balonları şişirebilirsiniz. Bknz: şişirme pompası Elinizde mevcut ise balon pompası almanız gerekli değildir. Deniz yatağı, şişme havuz gibi ürünleri şişirmek için kullanılan mini pompalara sahipseniz biraz yorucu da olsa işinizi görebilir diyebiliriz.

Zincir balon kaç gün dayanır?

Kullanılan markaya ve iç-dış mekan kullanımına göre farklılık gösterir. Satışını yaptığımız Kalisan marka balonları 3 hafta kadar beklettiğimiz olmaktadır. Yeni zincir hazırlanırken de öncekileri makasla keserek imha ediyoruz. Kısacası iç mekan kullanımında, balon zincirinin çok uzun süre dayandığını gözlemleyeceksiniz. En canlı görünüm için organizasyondan birkaç saat önce uygulamanın hazırlanmış olması uygundur. Mirror balon grubunda durum daha farklı. Yaz aylarında birkaç saat içinde ayna efektini kaybeder ve bu durum olağandır.

Organizasyondan ne kadar önce hazırlık yapmalıyım?

Balonların mevsim koşullarından etkilenmemesi için balon zinciri aynı gün hazırlanmalıdır.

 • Mirror balonlar kış ürünüdür. Soğuk mevsimlerde parlak efektini 7-10 gün korurken sıcak yaz aylarında ayna efektini birkaç saat içinde kaybeder. Yazın kullanımı tavsiye edilmez.
 • Çok istenen mat balon görünümü sadece sıcak aylarda yakalanabilir. Mat pastel görünüm için makaron, retro ve pastel balon grubu ile balon zincirini bir gün önceden hazırlayabilirsiniz.

Balon zincirine ait canlı fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Partince’de alıntı fotoğraf kullanmıyoruz ve balon zincirlerini satışa sunduğumuz ürünlerden kendimiz hazırlıyoruz. Balonların ambalajlı sönük versiyonu balon kategorisinde; uygulanmış halleri de zincir balon sayfasında paylaşılmıştır ve gerçek resimleridir.

Montaj balonu nedir ve nasıl kullanılır?

Bağlayıcı montaj balonu balon zincirlerinde kullanılan üretim hatalı model balonlardır. Sadece bağlama amacıyla lastik mahiyetinde kullanılır; şişirilebilir değildir. Bu yöntemle yapılan süslemeler balon zinciri ile yapılan süslemelere göre çok daha sağlamdır. Hazırladığımız tüm balon zincirlerinde balonları birbirine bağlıyoruz ve bu üründen faydalanıyoruz. Bknz: Montaj balonu

Balon zincir aparatı nasıl kullanılır?

Balon zinciri yapma aparatı plastik malzemeden üretilir. Üzerinde 100-110 delik bulunur. Sadece 12″ balonlar için kullanılabilir. Farklı büyüklükteki balonların kullanımı için uygun değildir. Balonların eşit büyüklükte şişirilmesi önemlidir. Düğümlenen balonlar aparat üzerindeki deliklere boşluk bırakılmadan yerleştirilir. 5″ büyüklüğündeki balonlar balon zincirine sonradan monte edilmelidir.

Balon zincirinde ne kadar balon kullanılır?

Balonlarda inç (“) kavramı kullanılır. Standart ölçü 12″tir. Süslemede çevreden ziyade çap bilgisi önemlidir. 1″ = 2,5 cm baz alındığında 12″ balonun maksimum değeri 30 cm’dir. 20-25 cm şişirildiği ve balon zincirinin 4’lü bloktan oluştuğu varsayılırsa 1 metrede 16-20 adet 12″ balon; 5 metrede 80-100 balon kullanılır diyebiliriz. Balonların farklı büyüklüklerde şişirilebileceği de göz önüne alındığında sayı değişebilir.

Kitte kaç balon kullanılmıştır? Hangi boyutlar var?

Satışa sunulan tüm balon zincir kitlerinin içeriği, satın alanın aklında soru işareti bırakmayacak şekilde hem metin hem de fotoğraf olarak detaylandırılmıştır. Ürün sayfasındaki resimleri incelediğinize alttaki görsele benzer bir grafik çalışması göreceksiniz. Kitte bulunan tüm ürünler benzer şekilde belirtilir.

Mat balon istiyorum, renklerin matı var mıdır?

Mat balon olarak ayrı bir ürün grubu bulunmuyor. Tüm balonlar ilk şişirildiğinde parlaktır ve renk sıcaklığı mat-parlak algısı yaratabilir. (metalik, mirror grupları hariç) Şişirilen balonlar bir süre sonra matlaşır. Zincir balon kit çekimlerini, hazırlıktan hemen sonra yapmaktayız ve bu sebeple balonlar ekstra parlak görünür. Balonların nasıl matlaştığını gösterme adına hazırlıktan hemen sonra ve hazırlıktan bir gün sonra çektiğimiz fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Bu durum sadece yaz ayları için geçerlidir. Kısacası mat balon olmaz, balon bekledikçe matlaşır diyebiliriz.

Hangi renklerin kullanıldığına dair bilgi verebilir misiniz? (Paylaşılan görsele istinaden)

Ürünü olduğu gibi gösterebilmek için, web sitemizdeki tüm ürünlerin fotoğrafı firmamızca çekilmiştir ve alıntı fotoğraf kullanılmamıştır. Lateks balon grubunda sönük ve şişik değerlerin farklı olabileceği göz önüne alınmalıdır. Renk tercihlerinin sitedeki görsellere göre yapılması daha doğru olacaktır. Farklı internet sitelerinden edinilen fotoğraflara ait renk bilgisi yorumlamamız yanıltıcı olacağından dolayı bu konuda destek olamıyoruz. Tüm renkler için bknz: https://partince.com/lateks-balonlar/