Balon Zinciri Nasıl Yapılır?

Balon zinciri yapımı ile alakalı tüm sorular ve endişeler ortadan kalksın! Videodaki adımları izleyerek balon zinciri yapımını deneyebilirsiniz. Farklı boyut ve renk paletleriyle oluşturulan balon zincir kitleri kendin yap formatındadır. İçerikler ürün detaylarında aktarılmıştır. Ürün görselleri, bire bir gönderilecek ürünlerle tarafımızca hazırlanmış ve sunulmuştur. Dilediğiniz kiti satın alabilir ya da ilgili kategorilerden ayrı ayrı satın alarak kendi parti konseptinizi oluşturabilirsiniz. Sayfa sonunda bulunan soru & cevap alanında balon zinciri ile alakalı sıkça sorulan soruları ve cevapları bulabilirsiniz. Video alt metinlerine ve planlama önerilerimize blog yazımızdan ulaşabilirsiniz. Profesyonel balon zinciri yapımı

Video faydalı oldu mu ve yeterince açıklayıcı mı?
Beğenmek ve yorum yapmak için

Tıklayın!

Balon Zincir Kitleri

Soru & Cevap

Listelenen balon zincirlerinde renk değişikliği yapabilir miyim?

Stok düzenini ve entegrasyonu olumsuz etkilediğinden dolayı balon zincir kitlerinde renk değişikliği kesinlikle yapılmamaktadır. Görsellerde kullanılan ürünleri referans alarak lateks balon sayfasından istediğiniz renkleri ve ölçüleri ayrı ayrı sepete ekleyerek de satın alabilirsiniz.

Balonları ne kadar şişirmeliyim?

Belki de en önemli detay. Lateks balon grubunda 5″ – 12,50 cm, 12″ – 30 cm, 18″ – 45 cm, 24″ – 60 cm gibi ifadeler göreceksiniz. Bu cm değeri balonun şişirilmiş halinin çap’ını ifade eder. Yani balonun şişirilmesi gereken maksimum değerdir. Balonun gerginliği zaten şişirilme seviyesi hakkında fikir verir; ancak balon süslemesinde balonları daha rahat hareket ettirebilmek için normal seviyede şişirmelisiniz. Balonların gerginliği ne kadar az olursa balonun doğal ömrü ve sürtünme mukavemeti o kadar uzar. Balonların birebir aynı boyutta şişirilmiş olması gerekmiyor. Ayrıca bazı içeriklerde farklı boyutlarla hazırlanan görseller için “büyüklü küçüklü şişirilerek hazırlanabilir” şeklinde yanlış ifadeler bulunmaktadır. Balon olması gereken seviyeden daha az şişirildiğinde hem rengini göstermez hem de söner.

Tek balon ölçüsüyle farklı büyüklüklerde görünen balon zinciri hazırlanır mı?

Balonlarda en çok kullanılan standart ölçü 12″ – 30 cm’dir. Yeni trend süslemelerde birkaç balon rengi farklı ölçülerdeki balonlarla hazırlanmakta. Tek boy balonun farklı boyutlarda şişirilmesiyle ahenkli bir görünüm yakalanamaz. 5″- 12″- 18″- 24″ olarak sunulan ürünlerden en azından 5″ ve 12″ kullanılması gerekir. Hazırladığımız balon zincirlerinin çoğunda  5″ ve 12″ olarak iki ölçü kullandık. Kiti zenginleştirmek isteyen müşterilerimiz opsiyonel olarak 18″ ve 24″ ilave edebilirler. Aşağıda fikir verecek örnekler paylaştık. Üstteki balon zincirinde 5″, 12″, 18″; ortadakinde 5″, 12″, 18″, 24; en alt uygulamada sadece 12″ boyut kullanılmıştır. Aşağıdaki gibi bir görsel için yukarıda belirtilen boyutlar kullanılmalıdır. Büyüklü küçüklü şişirilerek bu tarz bir tasarım elde edilemez. (Bir önceki maddede sebebi açıklanmıştır.)

Balonları nasıl şişirebilirim?

Profesyonel kullanıcılar ve organizasyon firmaları elektrikli şişişme makinesi kullanmaktalar. Amatör kullanıcıysanız diğer ürünler bölümünde listelenen büyük balon pompası ile balonları şişirebilirsiniz. Bknz: şişirme pompası Elinizde mevcut ise balon pompası almanız gerekli değildir. Deniz yatağı, şişme havuz gibi ürünleri şişirmek için kullanılan mini pompalara sahipseniz biraz yorucu da olsa işinizi görebilir diyebiliriz.

Zincir balon kaç gün dayanır?

Kullanılan markaya ve iç-dış mekan kullanımına göre farklılık gösterir. Satışını yaptığımız Kalisan marka balonları 3 hafta kadar beklettiğimiz olmaktadır. Yeni zincir hazırlanırken de öncekileri makasla keserek imha ediyoruz. Kısacası iç mekan kullanımında, balon zincirinin çok uzun süre dayandığını gözlemleyeceksiniz. En canlı görünüm için organizasyondan birkaç saat önce uygulamanın hazırlanmış olması uygundur. Mirror balon grubunda durum daha farklı. Yaz aylarında birkaç saat içinde ayna efektini kaybeder ve bu durum olağandır.

Organizasyondan ne kadar önce hazırlık yapmalıyım?

Balonların mevsim koşullarından etkilenmemesi için balon zinciri aynı gün hazırlanmalıdır.

  • Mirror balonlar kış ürünüdür. Soğuk mevsimlerde parlak efektini 7-10 gün korurken sıcak yaz aylarında ayna efektini birkaç saat içinde kaybeder. Yazın kullanımı tavsiye edilmez.
  • Çok istenen mat balon görünümü sadece sıcak aylarda yakalanabilir. Mat pastel görünüm için makaron, retro ve pastel balon grubu ile balon zincirini bir gün önceden hazırlayabilirsiniz.
Balon zincirine ait canlı fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Partince’de alıntı fotoğraf kullanmıyoruz ve balon zincirlerini satışa sunduğumuz ürünlerden kendimiz hazırlıyoruz. Balonların ambalajlı sönük versiyonu balon kategorisinde; uygulanmış halleri de zincir balon sayfasında paylaşılmıştır ve gerçek resimleridir.

Montaj balonu nedir ve nasıl kullanılır?

Bağlayıcı montaj balonu balon zincirlerinde kullanılan üretim hatalı model balonlardır. Sadece bağlama amacıyla lastik mahiyetinde kullanılır; şişirilebilir değildir. Bu yöntemle yapılan süslemeler balon zinciri ile yapılan süslemelere göre çok daha sağlamdır. Hazırladığımız tüm balon zincirlerinde balonları birbirine bağlıyoruz ve bu üründen faydalanıyoruz. Bknz: Montaj balonu

Balon zincir aparatı nasıl kullanılır?

Balon zinciri yapma aparatı plastik malzemeden üretilir. Üzerinde 100-110 delik bulunur. Sadece 12″ balonlar için kullanılabilir. Farklı büyüklükteki balonların kullanımı için uygun değildir. Balonların eşit büyüklükte şişirilmesi önemlidir. Düğümlenen balonlar aparat üzerindeki deliklere boşluk bırakılmadan yerleştirilir. 5″ büyüklüğündeki balonlar balon zincirine sonradan monte edilmelidir.

Balon zincirinde ne kadar balon kullanılır?

Balonlarda inç (“) kavramı kullanılır. Standart ölçü 12″tir. Süslemede çevreden ziyade çap bilgisi önemlidir. 1″ = 2,5 cm baz alındığında 12″ balonun maksimum değeri 30 cm’dir. 20-25 cm şişirildiği ve balon zincirinin 4’lü bloktan oluştuğu varsayılırsa 1 metrede 16-20 adet 12″ balon; 5 metrede 80-100 balon kullanılır diyebiliriz. Balonların farklı büyüklüklerde şişirilebileceği de göz önüne alındığında sayı değişebilir.

Kitte kaç balon kullanılmıştır? Hangi boyutlar var?

Satışa sunulan tüm balon zincir kitlerinin içeriği, satın alanın aklında soru işareti bırakmayacak şekilde hem metin hem de fotoğraf olarak detaylandırılmıştır. Ürün sayfasındaki resimleri incelediğinize alttaki görsele benzer bir grafik çalışması göreceksiniz. Kitte bulunan tüm ürünler benzer şekilde belirtilir.

Mat balon istiyorum, renklerin matı var mıdır?

Mat balon olarak ayrı bir ürün grubu bulunmuyor. Tüm balonlar ilk şişirildiğinde parlaktır ve renk sıcaklığı mat-parlak algısı yaratabilir. (metalik, mirror grupları hariç) Şişirilen balonlar bir süre sonra matlaşır. Zincir balon kit çekimlerini, hazırlıktan hemen sonra yapmaktayız ve bu sebeple balonlar ekstra parlak görünür. Balonların nasıl matlaştığını gösterme adına hazırlıktan hemen sonra ve hazırlıktan bir gün sonra çektiğimiz fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Bu durum sadece yaz ayları için geçerlidir. Kısacası mat balon olmaz, balon bekledikçe matlaşır diyebiliriz.

Hangi renklerin kullanıldığına dair bilgi verebilir misiniz? (Paylaşılan görsele istinaden)

Ürünü olduğu gibi gösterebilmek için, web sitemizdeki tüm ürünlerin fotoğrafı firmamızca çekilmiştir ve alıntı fotoğraf kullanılmamıştır. Lateks balon grubunda sönük ve şişik değerlerin farklı olabileceği göz önüne alınmalıdır. Renk tercihlerinin sitedeki görsellere göre yapılması daha doğru olacaktır. Farklı internet sitelerinden edinilen fotoğraflara ait renk bilgisi yorumlamamız yanıltıcı olacağından dolayı bu konuda destek olamıyoruz. Tüm renkler için bknz: https://partince.com/lateks-balonlar/

Profesyonel balon zinciri yapımı videosuyla hangi sorulara cevap bulacaksınız?
  • Balon zinciri nasıl yapılır?
  • Balonları nasıl montajlayabilirim?
  • Balon zincir aparatı nasıl kullanılır?
  • Balon zinciri duvara nasıl sabitlenir?
  • Balon nasıl bağlanır? Ne kadar şişirilmelidir?
  • Çift taraflı balon bandı nasıl kullanılır?
  • Aparatsız balon zinciri nasıl hazırlanır?
  • Balon zincirini yapabilir miyim? Zor mu?