İzinsiz Görsel Kullanımı Hakkında Duyuru

Değerli ziyaretçimiz,
Satışını yaptığımız ürünleri en doğru şekilde sunabilmek için görsel ve içeriklerimize olabildiğince özen gösteriyoruz. Asla alıntı fotoğraf kullanmıyor ve stüdyomuzda çekilmeyen hiçbir ürünü satışa açmıyoruz. Görsellerimizi oluşturmak için farklı mekanlar kiralıyor ve dekore ediyoruz. Doğru sunum için profesyonel hizmet alarak işlerimizi nihai hale getiriyoruz.

Web sitemizdeki tüm görsel ve içerikler koruma altındadır. Piyasadan tedarik edilebilir ürünlerin görseli de dahil olmak üzere “tarafımızca” çekilen hiçbir görsel izinsiz alınamaz ve kullanılamaz; pazarlama amaçlı reklam uygulamalarında yayınlanamaz.

Piyasada satılan ürünlerin aynı ya da benzer olması görsellerin kullanım hakkını sağlamamaktadır. Herhangi bir platformdan görsel kullanımının tespit edilmesi durumunda (Bağımsız web sitesi ya da pazar yerleri) partince.com adresinden ürün alındığına dair fatura beyan edilmesi gerekecektir.

Tüketiciye doğru ürünü doğru şekilde sunabilmek için verdiğimiz çabalar, Google üzerinden 5 üzerinden 5, pazaryerlerinde 10 üzerinden 10 tam puanla değerlendirilmiş; müşterilerimiz tarafından neredeyse sıfır iade olarak firmamızı ödüllendirmiştir. Öte yandan, içerik hassasiyetimiz özellikle pazaryerlerinde faaliyet gösteren bazı satıcılar tarafından ihlal edilmekte; daha ileri gidilerek firmamıza ait görsellere kendi logolarının eklenerek satışa açıldığı seviyeye ulaşmıştır. Yaptığımız satın alımlarda görsellerle alakası olmayan ürünlerin de gönderildiği tespit edilmiş, kamera ile kayıt altına alınarak hem tüketici mahkemesine hem de marka ihlali gerekçesiyle avukat kanalından gerekli mercilere başvurularda bulunulmuştur.

Tüm çalışmalarımız DSC kodları ve tarihlerle birlikte harddisklerde ham-işlenmiş – grafiğe dönüştürülmüş olarak arşivlenmiş ve klasörlenmiştir. Kayıtlı DSC kodları ile fotoğrafın hangi marka makine ile çekildiği, çekim saati, tarihi, hangi bilgisayarda işlendiği, hangi programın kullanıldığı, çözünürlük, görsel boyutu, poz süresi, iso hızı, odak uzunluğu ve sahibi gibi teknik değer ve özellikleri ile kaydedilmiş olur.

Alıntıya konu olan linkler, web archive uygulamaları ile kayda alınmaktadır. İzinsiz kullanımın tespiti ve kendi görsellerimizle farklı ürünlerin satışının tespiti halinde “partince hukuk” adı ile satın alım yaparak, aksinin ispatlanması mümkün olmayacak verilerle, gerekli mercilere kanıtlı bir şekilde başvurulacağını bildirmek isteriz.

18.09.2021
Partince