İzinsiz Görsel Kullanımı Hakkında Duyuru

Değerli ziyaretçimiz,
Satışını yaptığımız ürünleri en doğru şekilde sunabilmek için görsel ve içeriklerimize olabildiğince özen gösteriyoruz. Asla alıntı fotoğraf kullanmıyor ve stüdyomuzda çekilmeyen hiçbir ürünü satışa açmıyoruz. Görsellerimizi oluşturmak için farklı mekanlar kiralıyor ve dekore ediyoruz. Gerekli durumlarda ilgili mercilerden izinler alarak fotoğraflarımızı hazırlıyoruz. Doğru sunum için uzman kişileri kadromuzda bulunduruyor, gerekli hallerde dışarıdan profesyonel hizmet alarak işlerimizi nihai hale getiriyoruz.

Web sitemizdeki tüm görsel ve içerikler koruma altındadır. Piyasadan tedarik edilebilir ürünlerin görseli de dahil olmak üzere “tarafımızca” çekilen hiçbir görsel izinsiz alınamaz ve kullanılamaz; pazarlama amaçlı reklam uygulamalarında yayınlanamaz. Piyasada satılan ürünlerin aynı olması görsellerin kullanım hakkını sağlamamaktadır.

Balon grubunda sadece Kalisan markalı ürünler tek ambalaj çeşidi ile 25’li pakette satışa sunulmaktadır. Sitemizde farklı bir ambalaj alternatifi olmayacaktır. Sözleşmemiz gereği Kalisan markalı balonların 25’li Kalisan ambalajlarındaki satışı sadece firmamıza yapıldığından dolayı piyasaya satışı da sadece partince.com web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Aynı marka ürünlerin, üretici tarafından sunulan adetler dışında satışını yapan satıcıların ürünlerini kendi etiketlerinde ve kendi görselleriyle sunması gerekmektedir. Aynı markanın, aynı adette satışa sunuluyor olması görsellerin kullanım hakkını sağlamamaktadır.

Hazırladığımız 25’li ambalaj balon fotoğrafların izinsiz kullanılması durumunda sözleşmeye aykırılık doğacağından dolayı hukuki sorumluluk söz konusudur. Herhangi bir platformdan görsel kullanımının tespit edilmesi durumunda (Bağımsız web sitesi ya da pazar yerleri) partince.com adresinden 25’li ambalajda ürün alındığına dair fatura beyan etmesi gerekecektir. Beyan edilememesi durumunda noter kanalından ihtarın hem satıcı firmaya hem de satış platformuna yapılacağını bildirmek isteriz.

18.09.2021
Partince