Balon Zincir Kitleri

Farklı boyut ve renk paletleriyle oluşturulan balon zincir kitleri kendin yap formatındadır. İçerikler ürün detaylarında aktarılmıştır. Ürün görselleri, bire bir gönderilecek ürünlerle tarafımızca hazırlanmış ve sunulmuştur. Dilediğiniz kiti satın alabilir ya da ilgili kategorilerden ayrı ayrı satın alarak kendi parti konseptinizi oluşturabilirsiniz.

Soru & Cevap

Belki de en önemli detay. Lateks balon grubunda 5″ – 12,50 cm, 12″ – 30 cm, 18″ – 45 cm, 24″ – 60 cm gibi ifadeler göreceksiniz. Bu cm değeri balonun şişirilmiş halinin çap'ını ifade eder. Yani balonun şişirilmesi gereken maksimum değerdir. Balonun gerginliği zaten şişirilme seviyesi hakkında fikir verir; ancak balon süslemesinde balonları daha rahat hareket ettirebilmek için normal seviyede şişirmelisiniz. Balonların gerginliği ne kadar az olursa balonun doğal ömrü ve sürtünme mukavemeti o kadar uzar. Balonların birebir aynı boyutta şişirilmiş olması gerekmiyor.

Profesyonel kullanıcılar ve organizasyon firmaları elektrikli şişişme makinesi kullanmaktalar. Amatör kullanıcıysanız diğer ürünler bölümünde listelenen büyük balon pompası ile balonları şişirebilirsiniz. Bknz: şişirme pompası Elinizde mevcut ise balon pompası almanız gerekli değildir. Deniz yatağı, şişme havuz gibi ürünleri şişirmek için kullanılan mini pompalara sahipseniz biraz yorucu da olsa işinizi görebilir diyebiliriz.

Kullanılan markaya ve iç-dış mekan kullanımına göre farklılık gösterir. Satışını yaptığımız Kalisan marka balonları 3 hafta kadar beklettiğimiz olmaktadır. Yeni zincir hazırlanırken de öncekileri makasla keserek imha ediyoruz. Kısacası iç mekan kullanımında, balon zincirinin çok uzun süre dayandığını gözlemleyeceksiniz. En canlı görünüm için organizasyondan birkaç saat önce uygulamanın hazırlanmış olması uygundur. Mirror balon grubunda durum daha farklı. Yaz aylarında birkaç saat içinde ayna efektini kaybeder ve bu durum olağandır.

Organizasyonun yapılacağı mevsim ve uygulanacak iç/dış mekan hazırlık süresi için önemli kriterdir.

  • Mevsim yaz ya da kış farketmeksizin etkinlik dış mekanda olacaksa, organizasyon günü hazırlık yapılmalıdır. Balonlar, güneşten, rüzgardan ve sürtünmeden etkilenir.
  • Organizasyon iç mekanda yapılacaksa ve soğuk aylarda etkinlik yapıyorsanız bir iki gün öncesinden hazırlık yapabilirsiniz. Balon renkleri canlılığını korur. Ortama bağlı olarak balonlar tozlanabilir. Yaz mevsimi için balonlarda renk değişimi olmasını istemiyorsanız aynı gün hazırlık yapmalısınız.
  • Mirror balonlar kış ürünüdür. Soğuk mevsimlerde parlak efektini 7-10 gün korurken sıcak yaz aylarında ayna efektini birkaç saat içinde kaybeder. Yazın kullanımı tavsiye edilmez.
  • Çok istenen mat balon görünümü sıcak aylarda yakalanabilir. Mat pastel görünüm için balon zincirini bir gün önceden hazırlayabilirsiniz.

 

Balonlarda en çok kullanılan standart ölçü 12" - 30 cm'dir. Yeni trend süslemelerde birkaç balon rengi farklı ölçülerdeki balonlarla hazırlanmakta. Tek boy balonun farklı boyutlarda şişirilmesiyle ahenkli bir görünüm yakalanamaz. 5"- 12"- 18"- 24" olarak sunulan ürünlerden en azından 5" ve 12" kullanılması gerekir. Hazırladığımız balon zincirlerinde 5" ve 12" olarak iki ölçü kullandık. Kiti zenginleştirmek isteyen müşterilerimiz opsiyonel olarak 18" ve 24" ilave edebilirler. Aşağıda fikir verecek örnekler paylaştık. Üstteki balon zincirinde 5", 12", 18"; ortadakinde 5", 12", 18", 24; en alt uygulamada sadece 12" boyut kullanılmıştır.

Partince'de alıntı fotoğraf kullanmıyoruz ve balon zincirlerini satışa sunduğumuz ürünlerden kendimiz hazırlıyoruz. Balonların ambalajlı sönük versiyonu balon kategorisinde; uygulanmış halleri de zincir balon sayfasında paylaşılmıştır ve gerçek resimleridir.

Bağlayıcı montaj balonu balon zincirlerinde kullanılan üretim hatalı model balonlardır. Sadece bağlama amacıyla lastik mahiyetinde kullanılır; şişirilebilir değildir. Bu yöntemle yapılan süslemeler balon zinciri ile yapılan süslemelere göre çok daha sağlamdır. Hazırladığımız tüm balon zincirlerinde balonları birbirine bağlıyoruz ve bu üründen faydalanıyoruz. Bknz: Montaj balonu

Balon zincir kitlerinde balon renk değişikliği yapılamamaktadır. Görsellerde kullanılan ürünleri referans alarak lateks balon sayfasından istediğiniz renkleri ve ölçüleri ayrı ayrı sepete ekleyerek kendi kitinizi oluşturabilirsiniz.

Balon zinciri yapma aparatı plastik malzemeden üretilir. Üzerinde 100-110 delik bulunur. Sadece 12″ balonlar için kullanılabilir. Farklı büyüklükteki balonların kullanımı için uygun değildir. Balonların eşit büyüklükte şişirilmesi önemlidir. Düğümlenen balonlar aparat üzerindeki deliklere boşluk bırakılmadan yerleştirilir. 5" büyüklüğündeki balonlar balon zincirine sonradan monte edilmelidir.

Balonlarda inç (“) kavramı kullanılır. Standart ölçü 12″tir. Süslemede çevreden ziyade çap bilgisi önemlidir. 1″ = 2,5 cm baz alındığında 12″ balonun maksimum değeri 30 cm’dir. 20-25 cm şişirildiği ve balon zincirinin 4’lü bloktan oluştuğu varsayılırsa 1 metrede 16-20 adet 12" balon; 5 metrede 80-100 balon kullanılır diyebiliriz. Balonların farklı büyüklüklerde şişirilebileceği de göz önüne alındığında sayı değişebilir.

Satışa sunulan tüm balon zincir kitlerinin içeriği, satın alanın aklında soru işareti bırakmayacak şekilde hem metin hem de fotoğraf olarak detaylandırılmıştır. Ürün sayfasındaki resimleri incelediğinize alttaki görsele benzer bir grafik çalışması göreceksiniz. Kitte bulunan tüm ürünler benzer şekilde belirtilir.

Mat balon olarak ayrı bir ürün grubu bulunmuyor. Tüm balonlar ilk şişirildiğinde parlaktır ve renk sıcaklığı mat-parlak algısı yaratabilir. ( metalik, mirror grupları hariç) Şişirilen balonlar bir süre sonra matlaşır. Zincir balon kit çekimlerini, hazırlıktan hemen sonra yapmaktayız ve bu sebeple balonlar ekstra parlak görünür. Balonların nasıl matlaştığını gösterme adına hazırlıktan hemen sonra ve hazırlıktan bir gün sonra çektiğimiz fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Bu durum sadece yaz ayları için geçerlidir. Kısacası mat balon olmaz, balon bekledikçe matlaşır diyebiliriz.

Nasıl yapılır videolarımız çok yakında hazır olacak. Videolarda uyguladığımız teknikleri ve kolaylaştırıcı detayları paylaşacağız.

Ürünler

 

Parti Kitleri